Workshop Street fotografia v predvianočnej Prahe

Lektor: Julo Kotus (www.julokotus.com)

Počet účastníkov: max. 10

Odporúčaná fotovýbava: Fotoaparát so širším až štandardným ohniskom, notbook pre výber a úpravu fotografií

Termín: 6.12.-8.12.2013

Miesto: Praha, hlavné mesto Českej republiky

 

*** hotel City Inn  ponúka ubytovanie neďaleko vlakovej stanice len kúsok od Prašnej brány, ktorou vstupujete do historického centra Prahy. M§žete tak okamžite fotografovať ruch mesta. 

Stretávame sa na recepcii hotela o 17:30h, ubytovať sa môžete samozrejme už predtým. Začneme prednáškou v raňajkovej miestnosti, potom záujemcovia môžu ísť na večerné / nočné fotenie. Na druhý deň (sobota) je v pláne spoločné a individuálne fotografovanie v uliciach Prahy s večerným vyhodnotením fotografií. V nedeľu fotografovanie podľa sobotného vyhodnotenia a o cca. 12:00 ukončenie workshopu.

Cena: 149€

Cena zahŕňa ubytovanie v hoteli na dve noci s raňajkami, prenájom raňajkovej miestnosti na dva večery na premietanie, lektora, administratívne náklady. Nezahŕňa dopravu do Prahy, cestovné poistenie a stravu (raňajky sú zahrnuté).

 

 

Na workshope street fotografia sa dozviete:

Čo je to street fotografia.
Historický mini exkurz pouličnej fotografie.
Základné pravidlá street fotografie.
Rozdiel medzi street a dokumentárnou či reportážnou fotografiou.
Rozdiel medzi street a paparazzi fotografiou.
Filozofia street fotografie.
Základný prehľad práv fotografa a fotografovaného - koho, kde a na aký účel smiem fotografovať? Musím si pýtať od fotografovanej osoby dovolenie spraviť záber? Kedy narúšam súkromie fotografovanej osoby?
Ako fotografovať street fotografiu. Ako prekonať strach či ostýchavosť pri fotografovaní cudzích ľudí. Ako sa vyhnúť problémom pri fotografovaní na ulici.
Decisive moment – rozhodujúci okamih.
Kompozícia v street fotografii.
Výbava street fotografa, nastavenie fotoaparátu, objektívu. Širokouhlý verzus teleobjektív. Zoom verzus pevné ohnisko. Keď menej je viac... Farba verzus monochrom.
Ako si udržiavať bdelé oko pre rozhodujúci záber. Ako ani po čase neprísť o nadšenie pre stret fotografiu. Ako si vytvoriť projekty a technické podmienky, ktoré nám pomáhajú vybudovať si vlastný štýl.
Praktické cvičenie v teréne.
Vyhodnotenie fotografií a rady pre budúcnosť.

 

Viac informácií a prihlášky nájdete TU !

Share
comments